Kocaelispor Başkan Adayı Durul: Ben yönetici olarak transfer yapmayacağım 5 Haziran 2024 | Özgür Kocaeli

Kocaelispor Başkan Adayı Durul: Ben yönetici olarak transfer yapmayacağım 5 Haziran 2024 | Özgür Kocaeli

Kocaelispor Başkan Adayı Durul: Ben yönetici olarak transfer yapmayacağım 5 Haziran 2024 | Özgür Kocaeli

“Artık yeni bir sayfa, yeni bir başlangıç. Tekrar yeni bir hikaye yazmak için hep birlikte Kocaeli Spor’u bir birliktelik oluşturarak şehrin tüm dinamikleriyle basını, taraftarı, sanayicisi, iş adamı, esnafı ve tüm paydaşlarımızla birlikte Kocaelispor’u 2024-2025 sezonunda nasıl bir yapılanmayla ileri taşıyacağımızı anlatmak istiyorum. Öncelikle kafamda hep şu var: Kulübü yöneten ve kulübü temsil eden futbolcu grubu, insan topluluğu. Yani bu insan topluluğu içinde ne yapmalıyız? Diğer faktörleri bir kenara bırakıp önce insanı merkeze koymalıyız. İnsan sermayesini, insanın beşeri gücünü, entelektüel sermayesini ve yetkinliklerini göz önünde bulundurarak hem yönetsel kademede, hem teknik kademede, hem finansal anlamda, hem altyapıda, hem de taraftarda en iyi düzeyde temsil etmek ve yönetmek için bir oluşum yapmak zorundayız.

Şimdi ilk başlık olarak teknik konusuna değinelim. Çünkü en çok bizi ilgilendiren konu, spor tip başarı ve takım kurgusu. Ertuğrul Sağlam gibi kariyerinde finaller oynamış, şampiyonluklar yaşamış bir hocamız var. Bu noktada benim inandığım şey, uzmanlara güvenmek. Futbol oynadım, tenis oynadım, sporu biliyorum; ama takım yönetmenin de bir uzmanlığı var. O yüzden uzman insanların tecrübelerine, bilgi birikimine ve derinliğine inanmak gerekiyor. Bugün Fenerbahçe’ye niçin geldi? Hocalık yapmak için. Bir tanesi çıksın, bakalım Moriya transfer yapabilir mi? Hepimiz aynı görüşte değil mi? Saygınlığı neden kendi hocama göstermiyorum? Bazı görüşler diyor ki, “Hocayı bırakmayın.” Şimdi burada tecrübeli basın mensupları var. Ertuğrul hocaya verilen şans neden verilmiyor? Ertuğrul Hoca’ya bu görüşleri bir tarafa bırakacaksınız. Yönetici transfer yapmaz, yönetici hoca isimleri verir, istediği transferi ister. Yönetim burada ödemesini yapar, şartları konuşur, sözleşmesini yapar. Fikri varsa da tavsiye niteliğinde fikirlerini söyler. Bu ayıp değil. Ben de söylerim, bakar değerlendiririm. Öyle ki hepimizin çevresinde ünlü bir oyuncu var. Tamam, güzel. Hem havuz atım, hocam baksın, değerlendirsin. Ben hiçbir zaman, “Benim işim değil” diyerek o işi yapmam. O yüzden ben yönetici olarak transfer yapmayacağım. Geçmişte biz bu hataları yaptık. Hatta bizler bazı görüşler diyor ki, “Siz yönetimde değil miydiniz?” Çok basit bir soru. Evet, doğru. Ama ben transfer yapmadım. Yani yönetimde olmak, aynı şeyi gerektirmez.

Kocaelispor, 2024-2025 sezonu için yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Kulüp yönetimi, şehrin tüm dinamiklerini kapsayan bir birliktelik anlayışıyla yola çıkarak, teknik ekipten taraftara kadar her alanda profesyonelliği ön plana çıkaracak bir yapı oluşturmayı hedefliyor.

Temel Hedefler:

  • İnsan odaklı bir yönetim anlayışı ile kulübü ve futbolcuları merkeze almak
  • Teknik direktör Ertuğrul Sağlam önderliğinde sağlam bir kadro kurmak ve şampiyonluk hedefine ulaşmak
  • Transferlerde teknik direktörün yetkisini ön plana çıkarmak ve ligin ilk yarısında yapılan transferlerin istikrarlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak
  • Taraftarla açık ve şeffaf bir iletişim kurarak onların desteğini ve güvenini kazanmak
  • Altyapıya yatırım yaparak Türk futboluna yıldızlar kazandırmak

Anahtar Stratejiler:

  • Uzmanlığa Önem Vermek: Her alanda uzman kişilerin görev almasını sağlayarak, profesyonel bir işleyişin temelini oluşturmak.
  • Teknik Ekip ve Futbolcularla İş Birliği: Teknik direktör ve futbolcularla yakın bir iletişim kurarak, ortak bir oyun planı ve hedef belirlemek.
  • Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik: Kulübün tüm faaliyetlerini taraftar ve kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşmak ve her adımda hesap verebilir olmak.
  • Sürdürülebilirlik: Sağlam bir mali yapı kurarak, kulübün uzun vadeli başarısını garanti altına almak.
  • Taraftar Odaklı Yaklaşım: Taraftarların istek ve önerilerini dikkate alarak, Kocaelispor’u şehrin tüm insanlarının ortak paydası haline getirmek.

Sonuç:

Kocaelispor yönetimi, 2024-2025 sezonunda birliktelik ve profesyonelliğe dayalı bir yaklaşımla şampiyonluk hedefine ulaşmayı ve Süper Lig’e dönmeyi hedefliyor. Bu hedefe ulaşmak için taraftarlardan da büyük destek bekleniyor.

#tff1 Adanaspor #Altay #Bandırmaspor #Bodrumspor #bodrumfk #Boluspor #çorumfk #Erzurumspor FK #Eyüpspor #Gençlerbirliği #Giresunspor #Göztepespor #Keçiörengücüspor #Kocaelispor #Manisa FK #Sakaryaspor #Şanlurfaspor #Tuzlaspor #Ümraniyespor #Pendikspor #İstanbulspor #F.Karagümrükspor #Ankaragücü #Amedspor #Esenler Erokspor #Yeni Malatyaspor

#spor#futbol#kocaelispor #spor #futbol #kocaelispor#spor#futbol#kocaelispor#haberler#transfer#seçim#kocaeli#kocaelihaber

KocaelisporTVtr sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

Ana Menü
Paylaş
Verified by MonsterInsights
KotaTV Mobil Beta 240306

BEDAVA
İNCELE